ماکائو
COOSHICO
انجام کلیه خدمات در چین و ترخیص کالا از بنادر ایران و دبی

ماکائو شهری بزرگ و توریستی در نزدیکی هنگ‌کنگ و رودخانه مروارید است که به عنوان منطقه‌ی ویژه اداری یا (SAR) تحت حاکمیت جمهوری خلق چین اداره می‌شود. البته این شهر تا سال ۱۹۹۹ تحت سلطه پرتغال قرار داشته است و این حضور طولانی‌مدت، سبب گشته تا زبان و فرهنگ پرتغالی در این شبه جزیره نفوذ زیادی پیدا کند. اگر در منطقه تاریخی شهر قدم بزنید، تصور خواهید کرد به شهری اروپایی سفر کرده‌اید.

این شهر که فشردگی جمعیت بالایی دارد، اولین و آخرین مستعمره اروپائیان در آسیا بوده و بدین سبب از نظر تاریخی بیشتر از هنگ کنگ مورد توجه قرار می‌گیرد.
اینترنت بی‌سیم در کل این شهر رایگان بوده و در هر نقطه‌ای می‌توانید با استفاده از کلمه شناسایی و کلمه عبور wifigo از طریق موبایل یا سایر وسایل کامپیوتری به اینترنت رایگان متصل شوید.

 ماکائو بطور کلی به سه ناحیه شامل شبه‌جزیره ماکائو و دو جزیره به نام‌های تایپا و کولوآنه تقسیم بندی شده است. با این حال ناحیه‌ی مابین این دو جزیره به نام کوتای را نیز بخش چهارم آن محسوب می‌کنند.

  • شبه جزیره ماکائو: بخشی که به سرزمین اصلی چین متصل است و مرکز اصلی سکونت ساکنان ماکائو و ناحیه توریستی و گردشگری شهر محسوب می‌گردد.
  • جزیره تایپای: جزیره جنوبی که از طریق سه پل به شبه جزیره وصل شده و فرودگاه بین‌المللی ماکائو در آن قرار دارد.
  • جزیره کولوآنه: این جزیره کوهستانی در جنوب جزیره تایپا قرار داشته و بخشی کمتر توسعه یافته نسبت به دیگر بخش‌های ماکائو شناخته‌ می شود اگرچه دارای دو ساحل و چند منطقه گردشگری و پیاده‌روی زیبا و همینطور اولین زمین گلف ماکائوست.
  • ناحیه کوتای: بخشی مابین دو جزیره که چندین هتل و ورزشگاه ورزشی و همینطور زمین گلف در آن قرار دارد.

سفر به ماکائو
زمانی اصلی‌ترین مسیر سفر به ماکائو، از طریق هنگ‌کنگ میسر بود ولی امروزه با توجه به خط هوایی ارزان‌قیمت این شهر، برخی از مسافران هنگ‌کنگ نیز ترجیح میدهند از طریق
ماکائو به هنگ‌کنگ سفر نمایند. در بحث ویزا نیز باید توجه داشته باشید که سیستم ویزای این شهر متفاوت از چین و هنگ‌کنگ بوده و برای ورود به هرکدام از این مناطق باید ویزای جداگانه تهیه نمائید مگراینکه بیش از ۴۸ ساعت در این شهر توقف نداشته و بخواهید وارد منطقه‌ی دیگر از طریق فرودگاه بین‌المللی ماکائو شوید.
دارندگان کارت شناسایی دائمی هنگ‌کنگ می‌توانند برای یک سال بدون نیاز به ویزا به ماکائو وارد شوند.

مسیر دریایی: استفاده از دریا برای سفر به ماکائو همچنان پرطرفدارتر از مسیرهوایی است. اصلی‌ترین اسکله قایق‌های تندروی مسافربری این شهر در بندر بیرونی قرار دارد. از طریق این بندر می‌توان بین ماکائو و دیگر بنادر چین و هنگ‌کنگ مسافرت نمود.
بندر جدید و کمترشناخته‌شده‌ای به نام بندر ورودی نزدیک مرکز شهر نیز می‌باشد بطوریکه بصورت پیاده هم می‌توان به آنجا رفت.
اتومبیل: در حال حاضر دو مسیر  ورودی زمینی به ماکائو به نام‌های Portas do Cerco یا گوان‌ژا و پل لوتوس مابین ناحیه وان‌زای در ژوهای چین و ناحیه میانی کوتای ماکائو است. سیستم اتومبیل‌رانی ماکائو بر خلاف چین، بریتانیایی بوده و باید از سمت چپ حرکت کنید.
اتوبوس: از طریق اتوبوس‌های مستقر در فرودگاه گوانگ‌ژو می‌توانید فاصله ۳ ساعته این دو شهر را با مبلغی معادل ۸۰ یوان یا تقریبا ۳۰هزار تومان طی کنید.
همینطور از فرودگاه شنزن با فاصله ۳ ساعته و ترمینال مسافربری دانگ‌گوان در ژوهای می‌توانید به اتوبوس به ماکائو بروید. نرخ اقامت در هتل و همینطور هزینه غذا در ژوهای ارزان‌تر بوده و می‌توانید کمی صرفه‌جویی هم داشته باشید.

مراکز خرید و بازارهای مهم ماکائو

  • One Central: یکی از اصلی‌ترین مراکز خریدی است که در قلب ماکائو و نزدیک خلیج جنوبی، به صورت برجی چند طبقه با تعداد بسیاری زیادی فروشگاه و بوتیک ساخته شده و اکثر برندهای مطرح بین‌المللی را می‌توانید در این برج خرید پیدا کنید.
  • بازار قرمز: مرکز خریدی است با بنای قرمز رنگ که بیشتر حال و هوای محلی دارد تا بین‌المللی و از این رو بازدید از آن را توصیه می‌کنیم. این بازار سه طبقه که به سال ۱۹۳۶ بنا شده است، اغلب بسیار شلوغ می‌شود. انواع کیف و کفش و پوشاک و ماهی تازه و سبزی و خلاصه هرچیزی که فکرش را بکنید در این بازار پیدا می‌شود.
  • Taipa Flea: بازاری کوچک در منطقه تایپا که بیشتر اجناس آن سوغاتی‌های محلی و مجسمه‌ها و عروسک‌های چینی و ماکائو هستند. در این بازار برنامه‌های تفریحی نیز اجرا می‌شود و یکشنبه‌ها بهترین روز هفته برای گشت و گذار و خوردن غذاهای خوشمزه در این بازار خواهد بود.
  •  Taipa Flea Market: بازاری که در طبقه سوم هتلی با معماری ونیزی قرار داشته و یکی از بزرگترین مراکز خرید ماکائو نیز به حساب می‌آید. این مرکز خرید با داشتن بیش از ۳۳۰ مغازه و بوتیک یکی از بهترین مراکز خرید پوشاک و جواهرات و پوشاک ورزشی شمرده شده و دارای چندین رستوران و کافه است.


ارسال توسط COOSHICO